top of page

Pokkeri reeglid

1. Pokkeri kombinatsioonide tugevusjärjestus

Siin on ära toodud tavaline pokkeri kombinatsioonide tugevusjärjestus alates kõige tugevamast “pokkeri käest” kuni kõige nõrgemani. Lisaks neile on veel mõningaid pokkeri kombinatsioone mis on Hi-Lo mängudes või näiteks Sökös (Scandinavian 5 Card Stud) kuid mida me siia ei lisa, sest need leiate ka vajadusel Internetist või meie edasistest artiklitest.

Inglise keeles / Eestikeelne vaste

Royal Flush / Kuninglik mastirida
Suurim võimalik mastirida.

 

Straight Flush / Mastirida
Viis ühest mastist järjestikust kaarti.

 

 

 

 

 

 

 

Four of a Kind / Nelik
Neli sarnase tugevusega kaarti.

 

 

 

 

 

 

 

Full House / Maja
Kolm sarnast kaarti + paar.

 

 

 

 

 

 

 

 

Flush / Mast
Viis samast mastist mitte järjestikust kaarti.

 

 

 

 

 

 

 

Straight / Rida
Viis järjestikust kaarti.

 

 

 

 

 

 

 

Three of a Kind / Kolmik
Kolm sarnase tugevusega kaarti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Two Pair / Kaks paari
Kaks sarnast kaarti ning kaks teist ühesugust kaarti.

 

 

 

 

 

 

One Pair / Paar
Kaks sarnast kaarti.

 

 

 

 

 

 

High Card / "Kõrge"
'Kõrge'. Kõrgeim kaart 'käes'. "Äss kõrge"

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Erinevate pokkerimängude reeglid:

Pokkeri mängude variante on meeletult palju ning osad neist ei jõua kunagi suure publiku ette kuna neid mängitakse vaid kodumängudes ja mõned ei kõlba oma liigse keerukuse või agressiivset mängustiili eeldades pokkeriklubidesse või kasiinodesse.

Järgevad pokkeri reeglid on lühidalt ära toodud kuna neid on Eestis kasiinos või vähemalt eestlaste poolt internetis mängitud.

 

 

2.1 Texas Hold`em Pokkeri Reeglid

Enne kaartide jagamist peavad kaks mängijat peale buttonit asetama 'pimedad' panused ehk blindid. Mängu algul jagatakse igale mängijale kaks kinnist kaarti, pildipool allapoole. Tehakse panused. Peale seda avatakse laua keskele kolm “ühist” kaarti (flopp) millele järgneb panuste tegemine, alustades nüüd mängijast, kes on diileri vasakul käel esimene veel jaotuses osalev mängija. 'Diiler' on mängija kellel on hetkel Button. Avatakse neljas kaart (turn), taas tehakse panused. Avatakse viimane kaart (river) ja tehakse viimast korda panused. Võidab mängija, kellel on kõrgeim pokkerikombinatsioon, kasutades oma parima pokkerikombinatsiooni moodustamiseks kas ühte või mõlemat käes olevat kaarti või ainult pokkerilaual olevaid kaarte. Kui pokkerikombinatsioonid on võrdsed jagatakse pank nende mängijate vahel kellel on kõige paremad pokkerikombinatsioonid.
Kaartide jagamist alustatakse mängijast, kes on Buttonist järgmine. Button liigub iga mängu lõppedes ühe koha võrra edasi.

 

 

2.2 Omaha Pokkeri Reeglid

Omaha on sarnane Texas Hold`emile, ainult alguses jagatakse igale mängijale neli 'pimedat' kaarti. Ühised kaardid (Board) jagatakse samuti nagu Texas Hold`emis ning ka panustamise kord on sarnane. Lõpuks Showdown ehk avamine - pokkeri mängijad kasutavad 2-te kaarti käest ja 3-e kaarti laualt (selline kaartide kasutamine on kohustuslik), moodustades niimoodi kõige kõrgema võimaliku viie kaardi pokkerikombinatsiooni. Kui pokkeri kombinatsioonid on võrdsed, siis kuulub pank jagamisele samamoodi nagu Hold'emis.
Kaartide jagamist alustatakse pokkeri mängijast, kes on Buttonist järgmine. Button liigub iga mängu lõppedes ühe koha võrra edasi.

 

 

2.3 Omaha Hi-Lo Pokkeri Reeglid

Omaha H/L, mida kutsutakse ka Omaha 8 or Better, jagatakse pank high ja low käe vahel. High käsi on alati olemas, kuid low kätt ei pruugi iga kord võimalik saada: seda juhul kui laual on ühisteks kaartideks vaid kaks low kombinatsioonile sobivat kaarti. Sellisel juhul võidab kogu panga high “käsi”.
 
Low “käsi” koosneb viiest paardumata kaardist, mis on ässast 8-ni. Äss on madalaim kaart, mis seega teeb kõige madalamaks käeks 5-4-3-2-A ehk Wheel'i. Low käe tugevusjärjestust loetakse kõrgemast kaardist alates allapoole ehk mida suurem on esimene loetav kaart seda nõrgem on see low käsi (ühtlasi vähem võiduvõimalusi). Teisisõnu on 7-6-5-4-3 parem (madalam) kui 8-4-3-2-A, sest 8-low on nõrgem kui 7-low. Low kätt on hea võrrelda nagu viiekohalist arvu - mida suurema numbriga see algab seda kehvem on “käsi”. Võimalikud mastid ja read ei muuda sellel puhul midagi kuna need on hoopis High “käe” arvestusse minevad. Teisalt võib olla mängijal rida või mast high käeks ning ta võib võita mõlemad panga pooled sarnaste kaartidega.

Mängijad kasutavad 2-te kaarti käest ja 3-e kaarti laualt oma High pokkeri kombinatsiooni moodustamiseks ning 2-te kaarti käest ja 3-e kaarti laualt oma Low pokkeri kombinatsiooni moodustamiseks (selline kaartide kasutamine on kohustuslik), kusjuures High või Low kombinatsioonides kasutatavad kaardid võivad kattuda.
 
Omaha H/L on muutumas aina populaarsemaks, sest teatud mõttes saad korraga mängida kahe erineva käe peale, mängus on rohkem võimalusi ning pangad on suuremad. Võrreldes Hold´emiga ei pakuta seda veel nii palju kui võiks, kuid valik on olmas ja teatud pokkeritubades leiate suurepärase valiku teile sobivaid laudu ja limiite.

 

 

2.4. Seven Card Stud Pokkeri Reeglid

Selles mängus jagatakse igale pokkeri mängijale alustuseks kaks “pimedat” ja üks avatud kaart, peale mida toimub panustamine. Sellele järgneb avatud kaardi jagamine (ükshaaval kolm kaarti, kusjuures peale iga kaardi jagamist toimub panustamine), kuni igal mängijal on olemas 4 avatud ja 2 “pimedat” kaarti. Viimane, seitsmes kaart jagatakse igale mängijale “pimedalt”, peale mida toimub viimane panustamine. Mängija, kellel on seitsmest kaardist moodustatud parim 5 kaardi pokkeri kombinatsioon võidab mängu. Kui kombinatsioonid on võrdsed, kuulub pank jagamisele.
Kaartide jagamist alustatakse mängijast, kes on diilerist vasakult esimene v.a. juhul kui pokkeri variatsiooni mängitakse buttoniga.

 

 

2.5. Seven Card Stud Hi-Lo Pokkeri Reeglid

Seven-Card Stud H/L, mida tuntakse ka Seven-Card Stud 8 or Better, on klassikaline split pot pokkeri mäng, kus kõrge “pokkerikäsi” ja madal “pokkerikäsi” jagavad panga. High (kõrge) käsi on alati olemas, kuid Low käsi on olemas vaid siis kui mängijal on viis erinevat low kombinatsiooniks vajalikku erinevat kaarti. Juhul kui low´d ei ole, võidab kogu panga High käsi (scoop).

Low “käsi” koosneb viiest paardumata kaardist, mis on ässast 8-ni. Äss on madalaim kaart, mis seega teeb kõige madalamaks käeks 5-4-3-2-A ehk Wheel'i. Low käe tugevusjärjestust loetakse kõrgemast kaardist alates allapoole ehk mida suurem on esimene loetav kaart seda nõrgem on see low käsi (ühtlasi vähem võiduvõimalusi). Teisisõnu on 7-6-5-4-3 parem (madalam) kui 8-4-3-2-A, sest 8-low on nõrgem kui 7-low. Low kätt on hea võrrelda nagu viiekohalist arvu - mida suurema numbriga see algab seda kehvem on “käsi”. Võimalikud mastid ja read ei muuda sellel puhul midagi. Teisalt võib olla mängijal nii high kui ka low “käsi”ning võita mõlemad panga pooled samade kaartidega.
 
Muidu on reeglid ja mängu käik nagu ikka Hi-Lo mängudes. Ainus vahe on selles, et mängija, kellel on lahtine paar ei või 4th Streetil topeltpanust mängu panna ehk kasutada kõrgemat limiiti (see ei pruugi teie pokkeritoas nii olla). 
Esialgu võib tunduda, et reeglid on keerulised. Mõned ringid seda mängu jälgida ja saate aru, et tegemist on suhteliselt lihtsa kuid põneva mänguga.

 

 

2.6. Scandinavian Five Card Stud (Sökö) ehk Canadian 5 Card Stud Pokkeri Reeglid

Alustuseks jagatakse igale pokkeri mängijale 1 “pime” ja 1 avatud kaart, peale mida tehakse panused. Peale panuseid jagatakse igale pokkeri mängijale ühekaupa üks avatud kaart -  järgneb  panustamine. Jagamist ja panustamist jätkatakse kuni pokkeri mängijail on 1 kinnine ja 4 avatud kaarti. Peale seda tehakse viimased panused. Mängu võidab pokkerimängija, kellel on kõige kõrgem kaartide pokkerikombinatsioon veel jaotuses osalevatest mängijatest. 5 Card Stud`is on lisaks tavalistele pokkeri kombinatsioonidele nn. nelja kaardi pokkerikombinatsioonid (nelja kaardi rida - “lühike” rida ja nelja kaardi mast - “lühike” mast), mis asetsevad paari ja kahe paari vahel (“kõrge”, paar, nelja kaardi rida, nelja kaardi mast, kaks paari jne.). Kui kombinatsioonid on võrdsed, kuulub pank jagamisele.
Kaartide jagamist alustatakse mängijast, kes on diilerist vasakult esimene.

 

 

2.7. Draw Poker Pokkeri Reeglid

Five-Card Draw, mida tihti kutsutakse ka vaid Draw´ks on vast meie vanemale generatsioonile kõige tuntum pokkeri variant üldse. Interneti pokkeri tubadest pakuvad seda mängu väga vähesed, kuid seda on siiski võimalik leida.
Draw´d mängitakse kuni kaheksakesi, sõltuvalt seltskonnast ja reeglitest. Kõige tavalisem on selline variant, kus on maksimaalselt 8 osalejat ning vahetada saab kasvõi kõik kaardid. Mängitakse kahe blaindiga. Esimene pokkeri mängija diilerist vasakult paneb mängu Small Blindi ja tema järel olev mängija Big Blindi. Mängitakse tavaliselt seda mängu Pot Limitina.
 
Igale pokkeri mängijale jagatakse viis kaarti pildipool allapoole. Esimene mängija peale Big Blindi tegutseb esimesena. Ta võib callida, reisida või foldida. Big blindil olev mängija tegutseb viimasena. Ta võib checkida (kui panka ei ole reisitud), callida, reisida või foldida. Peale esimest panustamisringi võib iga mängus olev inimene anda oma käes olevatest kaartidest ära teatud arvu kaarte, mis asendatatakse pakist uute vastu või mitte ühtki kaarti vahetada (stand pat).
 
Teises, ühtlasi ka viimases panustamisringis on esimene tegutseja diilerist vasakul veel jaotuses osalev mängija. Panused jäävad samaks või siis kahekordistatakse kui mängitakse Limit varianti (mis küll selle pokkeri variandi puhul eriti popp ei ole). Showdownis nagu ikka võidab kõrgeim viie kaardi pokkerikombinatsioon.

 

 

2.8. Crazy Pinapple (3 Card Irish) Pokkeri Reeglid

Seda on interneti pokkeri tubadest väga raske leida. Mäng on sarnane Hold´emile ainult selle erinevusega, et esiteks jagatakse kõigile pokkeri mängijaile kahe pocket kaardi asemel 3 pocket kaarti. Panustamine, flopp ja taas panustamine. Enne kui lauale tuleb turn, peab iga veel jaotuses osalev mängija ühe oma pocket kaartidest ära andma ning peale seda jätkub mäng nagu tavaline Hold´em.

 

 

2.9 Dealers Choice Pokkeri Reeglid

See on väga lihtne - pokkerimängija, kellel on button, valib mängu. Mängude loetelu on tavaliselt kas ette määratud või on laual olemas vastavad buttonid, mille seast valida (“live” mängus on buttonid ning mänge võidakse valida iga jaotuse järel kuid on ka selliseid variante kus ühte mängu mängitakse terve ringi ning vahetatakse seejärel järgmisele mängijale sobivaks).



2.10. Double Flop Hold'em Pokkeri Reeglid

Seda pokkeri varatsiooni pole seni üheski interneti pokkeritoas näinud. Selles pokkeri variandis jagatakse lauale kaks boardi samaaegselt. Igale mängijale jagatakse kaks pocket kaarti ja ta peab moodustama parima pokkeri kombinatsiooni mõlema boardiga. Mängijad ei saa kombineerida kahte boardi seega peavad neil olema kaks erinevat viie kaardi pokkerikombinatsiooni. Mängija kes võidab ühe boardiga, saab pool pangast ning teise poole võidab teise boardi tugevaim pokkeri kombinatsioon. Samas võib üks inimene võita mõlemad panga pooled omades mõlema boardiga tugevaimat kätt.

 

 

2.11. Manila (Seven-Up Poker) Pokkeri Reeglid

Manilat mängitakse pakiga, millest on eemaldatud osad kaardid (kokku 32 kaardine pakk), nimelt kõik kaardid mis on alla „7”. Iga mängija saab kaks kinnist kaarti. Lauale jagatakse ükshaaval viis ühist kaarti kujuures peale igat kaarti tehakse panused. Showdownis on rohkem nagu Omahaski see reegel, et iga mängija kasutab kahte kaarti käest ja kolme laualt oma viie kaardi pokkerikombinatsiooni moodustamiseks. 
Kuna tegemist on väiksema pakiga (stripped deck) võidab masti maja! Lisaks sellele, ei saa ss olla rea alguskaart (näiteks A-7-8-9-10 ei loeta reaks).
Variatsioonid
Tavalised variatsioonid on sellised kus igale pokkeri mängijale jagatakse kolm pocket kaarti millest ühe võib mingil hetkel ära visata (nagu Pineapple’is) või hoida lõpuni kuid järgida tingimust, et iga mängija kasutab vaid kahte kaarti käest oma parima viie kaardi pokkeri kombinatsiooni moodustamiseks. Kolme kaardi variatsioonid on vahetevahel mängitud ka nii et pakki pannakse tagasi kõik „6”-ed muutes paki seega 36-kaardiliseks.



2.12. Razz Pokkeri Reeglid

Razz’i mängitakse nagu 7 card stud’i ainsaks erinevuseks vaid see, et “madalaim” käsi võidab (kõige madalaimaks “käeks” on 5-4-3-2-A). Igale mängijale jagatakse kaks “pimedat” ning üks lahtine kaart. Peale seda jagab diiler igale pokkeri mängijale veel kolm avatud kaarti ning viimasena “pimeda” kaardi. Igal mängijal on seega kokku 7 kaarti, neli avatud ning 3 “pimedat”. Showdownis võidab panga see mängija kellel on seitsmest kaardist moodustatud kõige madalam viie kaardi pokkeri kombinatsioon. Ässad on alati „low’d” ja mastid ning read ei oma tähtsust. Parim võimalik käsi on A-2-3-4-5 (wheel).

bottom of page